راهنمای تمدید و یا ارتقا حساب کاربری

ورود به صفحه انتخاب پلن

در قسمت بالای پنل کاربری، سمت راست، بر روی آیکون مربوط به نام کاربری کلیک کنید، در پاپ آپ باز شده بر روی گزینه تمدید یا ارتقا حساب کلیک نمایید.

لیست پلن ها

در این قسمت شما کلیه پلن های آنالیکا را می توانید مشاهده نمایید. پلن فعلی شما با رنگ متمایز به شما نشان داده می شود.

انتخاب پلن

چنانچه پلن فعلی شما پایه می باشد، امکان تمدید آن وجود ندارد زیرا این پلن تاریخ انقضا ندارد و همیشگی می باشد. پلن فعلی شما با رنگ متمایز نشان داده شده است که می توانید برای تمدید آن، دکمه تمدید را فشار دهید. شما نمی توانید پلن های پایین تر از پلن فعلی خود را خریداری نمایید. بنابراین در هر لحظه فقط می توانید پلن فعلی خود را تمدید نمایید و یا حساب خود را به پلن بالاتر ارتقا دهید.

دوره زمانی

قیمت پلن ها برای استفاده دوره زمانی یک ماهه می باشد اما برای سهولت کار شما و برای اینکه مجبور نباشید هر ماه حساب خود را تمدید نمایید، می توانید از دوره های زمانی سه ماهه، شش ماهه و یا یک ساله استفاده نمایید. ما برای دوره زمانی سه ماهه 5 درصد تخفیف، برای دوره زمانی شش ماه 10 درصد تخفیف و برای دوره زمانی یک ساله 15 درصد تخفیف بر روی کلیه پلن ها برای شما در نظر گرفته ایم.

پرداخت و تکمیل درخواست

بعد از انتخاب پلن و همچنین دوره زمانی، به بانک ارجاء داده می شوید و بعد از پرداخت هزینه اشتراک و برگشت از بانک، درخواست شما بر روی حساب کاربریتان اعمال می شود. شما می توانید تغییرات اعمال شده را در پروفایل خود مشاهده نمایید. همچنین از بخش مالی نیز می توانید به لیست تراکنش های خود دسترسی داشته باشید.

نکات مهم

چنانچه اشتراک خود را تمدید نکنید و منقضی شود، فقط می توانید وارد پنل کاربری خود شوید و به داده های قبلی خود دسترسی داشته باشید. مادامی که حساب کاربری شما منقضی شده است هیچ گونه داده جدیدی از کاربران شما ثبت و پردازش نمی گردد. با تمدید و یا ارتقاء حساب به پلن بالاتر، مدت زمان پلن انتخاب شده برای شما ثبت خواهد شد. بهترین زمان برای تمدید و یا ارتقاء حساب خود، روزهای پایانی پلن فعلی شماست.