وبلاگ آنالیکا
پوستر تبلیغاتی آنالیکا

آنالیکا چگونه متولد شد؟

دوست من سلام! خیلی خوشحالیم که اولین پست وبلاگ آنالیکا را می خوانید.

شروع ما

یادمه در آذر ماه سال ۹۶ بود که به فکر تولید سرویس آنالیکا افتادیم. البته منظورم از اولین بودن، یک سرویس کامل با تمام گزارشات مشابه نمونه های خارجی مانند گوگل آنالیتیکس بود نه فقط در حد شمارش بازدیدکنندگان و نوع دستگاه و غیره.

 

روزهای اولیه

بعد از جدی شدن تصمیم تولید، شروع به تحلیل و بررسی سرویس های شرکت های خارجی کردیم. خیلی دقیق وارد جزئیات کتابخانه ها و گزارش هایی که ارائه می دادند شدیم. تقریبا نمونه ی معروف و بزرگی نبود که ما آن را موشکافی نکنیم و این کار تا انتهای اسفند ۹۶ طول کشید.

 

مذاکره با مشتریان هدف

در ابتدای سال ۹۷ با برخی از مدیران کسب و کارهای اینترنتی در مورد آنالیکا مذاکره کردیم تا نیاز آنها را شناسایی کنیم. اهدافمون رو با اونها درمیون گذاشتیم و نتیجه این شد که در سرویس مدنظر مان، کمی تغییرات اساسی ایجاد کنیم.

 

تولید نمونه اولیه کتابخانه را شروع کردیم

بعد از کلی صحبت و بررسی، بلاخره تصمیم به تولید اولیه محصول کردیم. در نهایت اولین نسخه آنالیکا بدون وب سایت و راهنما در مهر ماه ۹۷ تولید شد.

 

پذیرش در پارک علم و فناوری خراسان

هنوز درگیر بررسی و انتخاب پایگاه داده های مورد نیاز خود بودیم که به این فکر افتادیم برای استفاده از منتور های پارک علم و فناوری، درخواست پذیرش بدیم. خوشبختانه بعد از چند ماه پیگیری از بین ۵۶ طرح ارائه شده به پارک علم و فناوری، در اسفند ماه ۹۷ طرح ما در پارک علم و فناوری خراسان پذیرش گردید.

اکنون

در حال حاضر، بعد از گذشت بیش از دو سال از تولید اولین نسخه از آنالیکا، علاوه بر نگهداری، همزمان در حال توسعه و افزودن سرویس های جدید به آن هستیم.

 

لوگوی وبلاگ آنالیکا

ثبت دیدگاه