10 نکته مهم در مورد سئو

در دنیای بهینه سازی موتور جستجو تغییرات زیادی شده است. با این حال ، برخی از اصول اساسی بدون تغییر باقی مانده است.

به عنوان مثال ، هدف قرار دادن کلمات کلیدی با هدف بهبود رتبه بندی ارگانیک دیگر با موتورهای جستجو کار نمی کند اما انتخاب کلمات کلیدی مناسب هنوز یک قطعه مهم برای معما است.

گذشته از بهبود SEO ، کلمات کلیدی چیزهای بیشتری در مورد کاربران و آنچه را که با آن دست و پنجه نرم می کنند نشان می دهند.

اجازه بدهید برویم سر اصل مطلب :

1- هر چیزی که سایت شما را کند می کند حذف کنید

در گذشته می توانستید با یک سایت با سرعت کم کار کنید. می توانم زمانی را به خاطر بیاورم که باید حدود 5 دقیقه منتظر می ماندم که یک سایت خبری محبوب به طور کامل بارگیری شود. این هرگز تجربه خوبی نیست و یک شکست در بازار امروز است.

یک صفحه کند می تواند باعث شود کاربران تجربه بدی از وب سایت شما داشته باشند و در نهایت مردم را از خرید محصول شما منصرف کند.

داده های بدست آمده از Strange Loop نشان می دهد که یک تاخیر صرفاً 1 ثانیه در زمان بارگیری صفحه می تواند 7٪ ضرر در تبدیل بازدید کننده به مشتری به همراه داشته باشد.

2- ایجاد لینک به وب سایت های دیگر با محتوای مرتبط

ایجاد لینک با وب سایت ها و وبلاگ های دیگر برای رشد سئو بسیار مهم است. اگر به دنبال بدست آوردن لینک های ورودی از وبلاگ های معتبر هستید، یکی از ساده ترین راهها برای انجام این کار نشان دادن تمایل خود برای لینک دادن به آن وبلاگ ها از محتوای خود شما است.

البته ، فقط باید به صفحاتی لینک دهید که ارزش فوق العاده ای را ارائه می دهند. این یک عمل سئو خوب است. لینک ها باید بر پایه ی کیفیت باشد نه کمیت. اگر چند لینک معتبر داشته باشید بهتر از ده ها لینک بی کیفیت می باشد و کاربران اعتماد بیشتری به شما خواهند کرد.

3- وب سایتهای مرتبط با صنعت حود را ترغیب کنید تا به صفحات وب شما لینک دهند

این مهمترین عامل در بهینه سازی سایت شما است. لینک های ورودی از وب سایت ها و وبلاگ های دیگر به موتورهای جستجو کمک می کند تا شما را پیدا کنند و بدانند که صفحات وب شما درمورد چیست. یک وب سایت مانند مقصد در یک شهر گسترده است و لینک ها جاده های منتهی به آن هستند. موتورهای جستجو همچنین با این لینک ها که به صفحات وب شما اشاره می کنند به عنوان “رأی” رفتار می کنند ، و هرچه “آرا” بیشتری از وب سایت های با کیفیت و مرتبط داشته باشید ، بهتر است.

4- تحقیق و بررسی بر روی کلمات کلیدی

بازار هدف شما چه کسانی هستند؟ آنها برای جستجوی محصولات و خدمات شما در وب ، از چه کلمات یا عبارات (کلمات کلیدی) استفاده می کنند؟ مقداری تحقیق کن؛ ممکن است از نتایج غافلگیر شوی! برای اینکه مشتریان شما را در وب پیدا کنند، باید به زبان آنها صحبت کنید و نیازهای خاص آنها را برطرف کنید. بهینه سازی صفحات وب برای کلمات کلیدی مربوط به نیازهای بازار بسیار ساده است.

5- اطمینان حاصل کنید که هر صفحه وب دارای عنوان و محتوای منحصر به فرد است

هر یک از صفحات وب شما باید دارای محتوای منحصر به فرد باشد و کلمات کلیدی و عنوانی که برای هر صفحه انتخاب می کنید باید نشان دهنده این موضوع باشد. اگر سعی کنید یک صفحه واحد را با تمام کلمات کلیدی مربوط به شغل خود پر کنید ، هیچ کلمه کلیدی واحدی برای موتورهای جستجو مشخص نخواهد بود و آنها صفحه را برای یک جستجوی خاص، مناسب نمی دانند.

6 – از ابزار های آنالیز کاربران وب و موبایل استفاده کنید

بعد از مشخص کردن اهداف بهینه سازی موتور جستجو ، به ابزاری نیاز دارید تا بتوانید رفتار کاربران را تجزیه و تحلیل کنید.

آنالیکا به عنوان اولین سرویس ایرانی، ابزارهایی که برای دستیابی به تجزیه و تحلیل کاربر و محصول مورد نیاز است را فراهم می‌کند وگزارش‌های آن به ایجاد استراتژی محصول، دستیابی به اهداف تجاری و داشتن درک جامع از محصولات کاربر محور، کمک می‌کند.

7- محتوای وب سایت خود را به روز کنید

موتورهای جستجو سعی می کنند بهترین و به روزترین اطلاعات را به افرادی که در وب جستجو می کنند ، تحویل دهند ، بنابراین از سایت هایی که اغلب با محتوای متنی با کیفیت خوب به روز می شوند ، حمایت می کنند.

8- آمار سایت خود را تحلیل کنید

از آمار وب سایت خود استفاده کنید تا بدانید بازدید کنندگان شما بیشتر از کدام سایت ها وارد می شوند و کدام صفحات در وب سایت شما محبوب ترین هستند.

آنالیکا به عنوان اولین سرویس ایرانی، ابزارهایی که برای دستیابی به تجزیه و تحلیل کاربر و محصول مورد نیاز است را فراهم می‌کند وگزارش‌های آن به ایجاد استراتژی محصول، دستیابی به اهداف تجاری و داشتن درک جامع از محصولات کاربر محور، کمک می‌کند.

9- به محتوای سایت رقبا نگاه کنید

کدام صفحه وب برای اولین بار در نتیجه جستجوی کلمات کلیدی انتخاب شده شما ظاهر می شود؟ نتایج جستجو را طی چند هفته مشاهده کنید تا ببینید کدام صفحات به طور مداوم عملکرد خوبی دارند. رقبای شما چگونه از این کلمات کلیدی در صفحات وب خود استفاده می کنند؟ چگونه اطلاعات متن آنها ساختار یافته است؟ چقدر اطلاعات ارائه می دهند؟ آیا محصولی یا خدماتی را ارائه می دهید که رقبای شما از آن استفاده نمی کنند ، یا به محلی که آن ها را پوشش نمی دهند خدمات می دهید؟ مطمئن شوید که تمایز برای مشتریان و موتورهای جستجو مشخص است.

10- توضیحات متای منحصر به فرد و مرتبط را برای هر صفحه بنویسید.

یکی از مهمترین نکات سئو که اکثر مردم از آن غفلت می کنند ، توصیف متا ساخته شده است. توضیحات متا اولین بخشی است که افراد هنگام جستجوی صفحه شما در متور های جستجو مشاهده می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *