10 ابراز برتر آنالیز کاربران

10 ابزاری که می توانید توسط آنها کاربران وب سایت و یا اپلیکیشن موبایل خود را آنالیز کنید

تحلیل کاربران وب سایت و یا اپلیکیشن موبایل به کسب و کار شما بینش کاملی ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا نحوه تعامل کاربران با وب سایت یا اپلیکیشن خود و همچنین نحوه فعالیت رقبا در بازاریابی آنلاین را مشاهده کنید.

برای اینکه بیشترین استفاده از آنالیز محصول خود را داشته باشید، به بهترین ابزارهای تحلیل محصول و بهینه سازی آن نیاز دارید.

توسط این لیست، بهترین ابزارهای تحلیل وب سایت و اپلیکیشن موبایل، برای یادگیری (و کسب درآمد) بیشتر را خواهید شناخت. از ابزار های رایگان تا پولی برای کسب و کار هایی با انداره ی کوچک و بزرگ.

تجزیه و تحلیل محصول چیست؟

تجزیه و تحلیل محصول ، تجزیه و تحلیل داده های کیفی و کمی از وب سایت و یا اپلیکیشن موبایل خود و همچنین محصولات رقبای شما را شامل می شود و بهبود تجربه آنلاین و دستیابی به اهداف تجاری ، مانند تأمین بیشتر سفارشات و درامد را در بر می گیرد. شما تمام این داده ها را با ابزار تجزیه و تحلیل جمع آوری می کنید.

حالا به معرفی هر یک از این ابزار می پردازیم.

1- Google Analytics

Google Analytics یک ابزار تجزیه و تحلیل مشهور و پر قدرت می باشد که بیشتر بخش های آن رایگان و برخی از خدمات ویژه آن پولی می باشد.

 

با استفاده از Google Analytics، شرکت شما بینش فوق العاده ای در مورد عملکرد محصول خود و رفتار بازدید کنندگان آن و حتی ویژگی های جمعیتی کاربرانتان به دست می آورد.

2- Ahrefs

Arefs یک ابزار پولی برای تجزیه و تحلیل وب سایت ، توسط خیلی از کارشناسان صنعت مورد تایید قرار گرفته است. این پلتفرم، مجموعه ای از ابزارهایی را دارد که به توسعه و بهبود استراتژی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) کمک می کند.

 

آنالیکا به عنوان اولین سرویس ایرانی، ابزارهایی که برای دستیابی به تجزیه و تحلیل کاربر و محصول مورد نیاز است را فراهم می‌کند وگزارش‌های آن به ایجاد استراتژی محصول، دستیابی به اهداف تجاری و داشتن درک جامع از محصولات کاربر محور، کمک می‌کند. 

 

3- SEMrush

با SEMrush ، کسب و کار شما می تواند از تجزیه و تحلیل محصولتان برای ایجاد تبلیغات قدرتمند ، قانع کننده و محور کاربر استفاده کند که در رسانه های اجتماعی و در سراسر وب سهم زیادی را ایجاد می کند. SEMrush مانند سایر ابزارهای متریک وب سایت ، دارای اشتراک ماهانه پولی است.

در بسیاری از مشاغل ، SEMrush به دلیل رویکرد 360 درجه به بازاریابی آنلاین ، ارزش فوق العاده ای را ارائه می دهد. می توانید میزان پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) ، رسانه های اجتماعی ، بازاریابی محتوا و استراتژی SEO را در یک مکان ارزیابی کرده و همچنین آن اطلاعات را با افراد در سراسر شرکت خود به اشتراک بگذارید. این ابزار نیز پولی می باشد.

 

4- Matomo

یک ابزار پولی که بیش از 1.4 میلیون وب سایت مانند ناسا از Matomo استفاده می کنند. ابزار تجزیه و تحلیل پولی ، که قبلاً با عنوان Piwik شناخته می شد ، یک راه حل تجزیه و تحلیل که به کسب و کار شما کمک می کند تا از ترافیک وب سایت خود سود بیشتری کسب کنید.

 

برخلاف بسیاری از بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل وب سایت ، Matomo یک راه حل پیش فرض را ارائه می دهد.

 

5- Crazy Egg

بر خلاف برخی دیگر از ابزارهای متریک وب سایت ذکر شده ، Crazy Egg بر بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) و آزمایش A / B تمرکز دارد که می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا وب سایت بهتری ایجاد کنید که باعث ایجاد ترافیک و در نهایت منجر به درآمد بیشتر شود.

 

Crazy Egg نیز یک ابزار پولی می باشد که 30 روز اشتراک رایگان را برای شناخت بهتر در اختیارتان قرار می دهد.

 

6- MarketingCloudFX

MarketingCloudFX یک ابزار تجزیه و تحلیل پولی، بینشی پیشرفته از عملکرد آفلاین و آنلاین سایت شما و همچنین استراتژی بازاریابی دیجیتال شما را ارائه می دهد.

 

IBM Watson ، یکی از برنامه های برتر نرم افزار یادگیری ماشینی در صنعت ، MarketingCloudFX را نیز پشتیبانی می کند. برای کسب و کار شما ، این ویژگی وقتی آنالیز وب سایت شما انجام می شود ، مزیت بی نظیری را ارائه می دهد.

 

آنالیکا به عنوان اولین سرویس ایرانی، ابزارهایی که برای دستیابی به تجزیه و تحلیل کاربر و محصول مورد نیاز است را فراهم می‌کند وگزارش‌های آن به ایجاد استراتژی محصول، دستیابی به اهداف تجاری و داشتن درک جامع از محصولات کاربر محور، کمک می‌کند. 

 

7- Kissmetrics

ابزارهای تجزیه و تحلی وب مانند Kissmetrics نه تنها به کسب و کار شما کمک می کنند تا مشتریان بالقوه بیشتری را بدست آورید بلکه پایگاه مشتری فعلی خود را حفظ می کنید. بیش از 900 شرکت مانند Rosetta Stone از Kissmetrics برای بهبود نرخ تبدیل ، تعامل کاربر و حفظ مشتری استفاده می کنند.

 

مانند Crazy Egg ، Kissmetrics نیز با چندین سیستم عامل مختلف از جمله Slack و Shopify می تواند ادغام می شود. این ابزار پولی می باشد.

 

8- Moz Pro

با Moz Pro ، کسب و کار شما می تواند روی بهبود استراتژی SEO تمرکز کند ، که می تواند منجر به افزایش رتبه بندی در نتایج جستجوی ارگانیک و ترافیک وب سایت شود.

 

Moz Pro پولی می باشد اما یک اشتراک رایگان 30 روزه ارائه می دهد.

 

9- Adobe Analytics

Adobe Analytics راه حل دیگری برای نظارت بر معیارهای وب سایت شما است. این ابزار پولی، برای بهبود محصول شما بینش قابل توجهی را در اختیار تیم شما قرار می دهد. به علاوه ، Adobe Analytics داده ها را از طریق کانال ها ، مانند رسانه های اجتماعی و جستجو ، در یک مکان ارائه می دهد.

 

این ابزار هم نسخه پولی و هم رایگان دارد.

 

10- Clicky

Clicky یک ابزار اندازه گیری متداول وب سایت است که اغلب نام آن در اخبار ذکر شده است. Clicky بینش دقیقی از عملکرد تحلیلی وب سایت شما ارائه می دهد. به علاوه ، این ابزار محصول شما را در لحظه تحلیل می کند و به تیم شما امکان دسترسی سریع به آخرین داده ها را می دهد.

این ابزار نیز علاوه بر نسخه پولی، نسخه رایگان نیز ارائه می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *